bt_bb_section_top_section_coverage_image

PROBLEMYAdopcja psa

Sprowadzenie psa do domu, bez względu czy jest to szczeniak czy dorosły pies ze schroniska, jest najwspanialszym dniem dla psa i właściciela, ale także bardzo stresującym. Zazwyczaj psy potrzebują około 3 dni by zaadoptować się w nowym środowisku. Jednak obdarzenie zaufaniem właściciela i nawiązanie z nim więzi zajmuje psu zazwyczaj znaczniej więcej czasu.

Psy przebywające w schronisku mają podwyższony poziom kortyzolu – hormonu stresu. Przebywając w obcym środowisku, w obecności innych szczekających psów mogą  mieć problem z spokojnym odpoczynkiem, wyspaniem się i regeneracją. Istnieją naturalne rozwiązania wspierające proces przystosowawczy zwierząt w nowym miejscu.

Ashwagandha (Withania somnifera) jest ziołem wykorzystywanym w medycynie ajurwedy w Indiach. Ashwagandha zawiera witanolidy – substancje wpływające na modulację układu odpornościowego. Jeden z witanolidów- witaferyna A- uznawany jest za odpowiedzialnego za regulację układu hormonalnego. Przy dużej ilości kortyzolu (hormonu stresu) wpływa na zmniejszenie jego nadmiernego wydzielania, zmniejszając tym samym skutki działania stresu w organizmie.  Withania somnifera i jej wodne wyciągi z liści i korzenia zwiększają zdolności adaptogenne (przystosowawcze się do nowego środowiska).

Zmniejszenie poziomu kortyzolu pozwala psom zachowywać się bardziej naturalnie, ułatwia nawiązanie relacji i zaadaptowanie się w nowym domu.

Rozwiązanie?

Oto produkt, który stworzyliśmy w odpowiedzi na problem Twojego psa.
https://i1.wp.com/www.dognatura.pl/wp-content/uploads/2020/02/dog_natura-e1582203755347-160x160-1.png?resize=160%2C160&ssl=1
Szybki kontakt
Waryńskiego 6a, Września
+48 61 437 78 85
Partnerzy
https://i0.wp.com/www.dognatura.pl/wp-content/uploads/2020/03/farmwet.png?fit=122%2C115&ssl=1
https://i1.wp.com/www.dognatura.pl/wp-content/uploads/2020/02/ayurveda.png?fit=98%2C92&ssl=1